Witajciesmiley

mamy juz wrzesień i jak co roku o tej porze wiele osób zaczyna inetresować się depilacją laserową i słusznie bo jesień to najlepszy czas, żeby poddać sie takim zabiegom.  Żeby usunąć owłosienie należy wykonać co najmniej 6-8 zabiegów w odstępach 4-12 tygodniowych, więc potrzebujemy  troche czasu na uzyskanie pełnego efektu. Rozpoczynając zabiegi teraz, na lato będziemy cieszyć się gładką skórą bez zbędnego owłosienia. Należy jednak pamietać, że od ostatniej ekspozycji na słońce musi minąć 3 tygodnie. W dalszej cześci artukułu rozwiejemy wszelkie Wasze wątpliwości na temat depilacji laserowej.

W trakcie konsultacji nasi Klienci mają dużo pytań i wątpliwości na temat depilacji laserowej.  Rozumiemy to i cieszymy się, że chcą się czuć pewnie i bezpiecznie decydując sie na zabieg.

Najczęściej zadawanymi pytaniami są:

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna i czy nie ma negatywnego wpływu na skórę i narządy wewnetrzne?

Zdecydowanie nie. Certyfikowane lasery, np. LightSheer Desire (na którym pracuje nasz gabinet), które są stosowane w zabiegach depilacji laserowej nie emitują szkodliwego promieniowania. Wiązka lasera dociera tylko kilka milimetrów pod skórę, przez co nie ma żadnego kontaktu z organami wewnętrznymi. Działanie lasera polega na precyzyjnym trafieniu w barwnik melaniny włosa niszcząc tylko jego macierz.

Zabieg ten w wielu wypadkach zalecany jest również przez lekarza – pozwala zredukować problemy skórne, tj. zapalenie mieszków włosowych, czy torbiel włosowatą.

A skutki uboczne?

Po zabiegu depilacji laserowej możemy mieć podrażnioną i wysuszoną skórę. Na te dolegliwości wystarczy regularne stosowanie, maści łagodzących takich jak Bepanthen, Alantan oraz balsamu nawilżającego, przez ok. tydzień po zabiegu.

Czy zabieg jest bolesny?

Depilacja laserowa wiąże sie z dyskomfortem, natomiast  jest to zależne od progu bólu pacjenta.  Najbardziej wrażliwe na dzialanie lasera są miejsca intymne. Wahając się przed wyborem  laserowego usuwania owłosienia pamiętajmy, że dyskomfort związany z zabiegiem, będzie towarzyszyć nam w trakcie i tylko podczas kilku spotkań. A raz na zawsze pozbędziemy się problemu i bólu związanego z zacięciem się maszynką, wyrywaniem włosów woskiem czy depilatorem.

Jaki czas trzeba „zapuszczać” włosy do zabiegu?

Włosów wcale nie trzeba „zapuszczać”, należy jedynie zaprzestać ich mechanicznego wyrywania ze skóry na ok. miesiąc przed zabiegiem. W tym czasie nie wolno używać wosku, pęsety, ani depilatora mechanicznego. Dozwolone jest tylko golenie włosów. Zdarza się, że klientki nie wytrzymują tak długiego okresu i przychodzą wcześniej, z niewielką ilością włosów. Należy wtedy liczyć się z nieco mniejszą skutecznością takiego zabiegu i ewentualną koniecznością wykonania większej ilości zabiegów.

Czy jeden zabieg wystarczy, ile zabiegów trzeba wykonać?

Jest to kwestia indywidualna, zależna od włosa – jego koloru, grubości, hormonów a także fototypu skóry. Aby pozbyc sie zbędnego owłosienia należy wykonac min 6-8 zabiegów. Konieczność powtarzania zabiegów wiąże się z cyklem wzrostu włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie, rozróżniamy trzy fazy wzrostu włosa – anagen, katagen oraz telogen. Celem depilacji jest naświetlenie i przez to usunięcie tych włosów, które są w fazie aktywnego wzrostu, czyli w fazie zwanej anagenem. Włosy będące w kolejnych fazach wzrostu nie zaabsorbują dostatecznej dawki promieniowania lasera i zachowają zdolność regeneracji i dalszego wzrostu. Dlatego konieczne jest kilka zabiegów, aby zaaplikować światło lasera na włosa we właściwej fazie.

W jakim odstępie czasowym powinnam się zgłosić na kolejny zabieg?

Nasi specjaliści wykonując pierwszy zabieg umawia się na konkretną datą kolejnego zabiegu, biorąc pod uwagę osobiste predyspozycje i uwarunkowania Klienta. Data kolejnego zabiegu jest również ściśle powiązana z fazami wzrostu włosa, w związku z tym kolejny zabieg należy wykonać średnio w odstępie 4-12 tygodni, w zależności od depilowanej części ciała. Nogi i plecy wykonujemy zazwyczaj w odstepach 8-12 tyg, pozostałe części 4-6 tygodni. 

Czy są jakieś przeciwwskazania, by depilacji laserowej poddały sie osoby młode wieku 16-18 lat?

U młodych osób, w wieku 16-18 lat można wykonać zabieg depilacji laserowej, pod warunkiem, że nie jest podwyższony poziom testosteronu. W okresie dojrzewania dochodzi do zaburzenia gospodarki hormonalnej, dlatego zaleca się wykonanie takich zabiegów, gdy hormony są już ustabilizowane. Bezwzględnym warunkiem wykonania depilacji laserowej u niepełnoletniej osoby jest pisemna zgoda jednego z rodziców lub prawnego opiekuna, podpisywana na miejscu w gabinecie, podczas konsultacji.

Czy implanty piersiowe są przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji laserowej okolic bikini, pach i nóg?

Implanty piersiowe nie są przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej bikini czy nóg. Jeśli chodzi o depilację pach zalecamy konsultację w celu stwierdzenia dokładnego umiejscowienia implantu. Zabieg możemy wykonywać conajmniej miesiąc od zabiegu powiększania piersi.

Czy mogę wykonać zabieg jezeli mam makijaż permanentny lub tatuaż?

Tak, zabieg można wykonać. W takim przypadku zabezpiaczamy te miejsca biała kredką i omijamy. 

Jeżeli masz jeszcze jakies pytania zadzwoń do Nas – pomożemy.

Zespół SilkTouch Lublin

Rezerwuj online