Blizny i rozstępy to defekty skóry, które są bardzo często przyczyną wielu kompleksów. W każdej aptece czy drogerii można znaleźć wiele “cudownych” specyfików, redukujących – mniej lub bardziej – te problemy skóry. Czy jednak istnieje sposób na skuteczne pozbycie się blizn i rozstępów? Tak – na ratunek przychodzą tu karboksyterapia Dual XT®, Carbolift® i Bloomea – skuteczne zabiegi na blizny i rozstępy.

BLIZNY – CZYM SĄ I JAK POWSTAJĄ?

Blizna to najprościej rzecz ujmując pozostałość po zabiegach chirurgicznych, chorobach skóry (np. trądziku), chorobach zakaźnych (np. ospie) czy urazach. Zbudowana jest z tkanki łącznej włóknistej. Tym, co odróżnia ją od skóry w innych miejscach jest kolor, elastyczność i struktura. Blizny dzieli się ze względu na czas powstania, pochodzenie i wygląd. W kontekście zabiegów kosmetycznych bardzo ważny jest aspekt dojrzałości blizny. Proces gojenia się tej zmiany skórnej wynosi nawet dwa lata. Jeżeli zapewni się jej właściwe warunki przebudowy, powinna być finalnie płaska i jaśniejsza niż skóra w innych miejscach. Gorzej, jeśli pielęgnuje się ją nieodpowiednio i nie zabezpiecza właściwie przed mrozem lub promieniami słonecznymi…

ROZSTĘPY

Rozstępy są specyficznym rodzajem blizny. Mogą powstawać w okresie ciąży u kobie które gwałtownie tyją, co powoduje nadmierne rozciągnięcie się skóry. Wahania wagi to nie jedyny czynnik, wpływający na ich pojawienie. Podłoże genetyczne, hormonalne czy suchość skóry również zaliczamy do przyczyn powstawania rozstępów. Dlatego też borykają się z nimi nie tylko mamy, ale i dojrzewająca młodzież, osoby z problemami z gospodarką hormonalną czy kulturyści. Jeżeli chcesz walczyć z bliznami nie zwlekaj.

IM SZYBCIEJ ZACZNIESZ TERAPIĘ, TYM LEPIEJ!

Niezależnie od stanu skóry, istnieją zabiegi wspierające procesy jej odbudowy i usuwania blizn. Trzeba jednak mieć na uwadze, że im szybciej rozpocznie się terapię, tym lepiej. Paradoksalnie – im blizny są bardziej widoczne, tym łatwiej jest je zniwelować. Istnieją zabiegi, które są bezpiecznym i skutecznym sposobem na blizny i rozstępy. Oczywiście, to nie jedyna metoda na te defekty skóry. Jest to jednak idealny kompromis między tym, co inwazyjne – zabiegami chirurgicznymi, a delikatne i nietrwałe – kosmetykami.

SKTECZNE ZABIEGI NA BLIZNY I ROZSTĘPY

W naszym gabinecie niwelując blizny i rozstępy pracujemy na urządzeniach najwyższej jakości. Carboxytherapy DualXT® i Bloomea. Te dwa urządzenia różnią się między sobą wykorzystanymi technologiami, ale łączy je to, co najważniejsze – wysoka skuteczność działania, nieosiągalna w przypadku kosmetyków.

Urządzenie CARBOXYTHERAPY DUAL XT® pozwala na precyzyjne wykonanie zabiegu na obszar objęty blizną lub rozstępem. Już po 3 zabiegach widoczne jest wyraźne zmniejszenie blizn i rozstępów.

W wyniku dużego przepływu dwutlenku węgla podanego śródskórnie, dochodzi do przebudowy tkanki bliznowatej (blizny i rozstępy). Rozpoczyna się proces naprawczy który w wielu przypadkach prowadzi do całkowitego usunięcia zmiany.

CARBOLIFT® – MIKROINFUZJA
WIELOIGŁOWA CO2

Zabieg CARBOLIFT® polega na stymulacji skóry do intensywnej regeneracji poprzez kontrolowane mikrouszkodzenia tkanek przy jednoczesnym podawaniu medycznego CO2 do skóry właściwej.

Podczas zabiegu dochodzi do mikroinfuzji wieloigłowej CO2 na zdefiniowanej regulowanej głębokości (1 – 4 mm) – przy prędkości 420 iniekcji / minutę.

Zabieg ten daje fizjologiczne efekty:

  • wzrost syntezy włókien elastycznych w skórze właściwej,
  • rozwój sieci mikronaczyń,
  • regulacja pracy gruczołów łojowych
  • aktywacja czynników wzrostu i czynników

BLOOMEA

Na początku zabiegu przeprowadzana jest makroeksfoliacja – intensywny peeling z wykorzystaniem najmocniejszej głowicy zabiegowej, silnie przebudowujący dający efekt resurfacingu laserowego. Równolegle w tym samym czasie urządzenie Bloomea emituje wiązkę laserową, która wnika aż do poziomu kolagenu, stymulując proces jego powstawania. Oddziaływanie światła podczerwonego o długości fali 633 nm przyśpiesza proces regeneracji łańcuchów kolagenowych,  namnażanie elastyny i fibroblastów, które są odpowiedzialne za produkcję kolagenu i utrzymanie elastyczności skóry. Bloomea® w nieinwazyjnej 40 minutowej procedurze trwale i skutecznie poradzi sobie z rozstępami i bliznami. Dziś nie ma znaczenia czy Twoje rozstępy powstały w wieku dojrzewania, w okresie ciąży czy są efektem zbyt gwałtownej pracy na siłowni… Bloomea® skutecznie rozprawi się z każdym rodzajem rozstępów!

W swoich procederach często stosujemy zabiegi łączone, które na wzajem uzupełniają się i dają spotęgowane efekty.

Jeżeli problemy opisane wyżej dotyczą Ciebie, zapraszamy na bezpłatna konsultację. Na pewno pomożemy:)

 

Rezerwuj online