Laser: depilacja i zdrowie

Laser to współczesne narzędzie medycyny estetycznej, które pomaga w walce ze wieloma niedoskonałościami skóry. W pierwszej kolejności z pewnością kojarzy się z epilacją, czyli trwałym usuwaniem owłosienia. Laser do depilacji to doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Jednak depilacja laserowa to nie wszystko, co może zaoferować sprzęt. Szerokie zastosowanie obejmuje także naturę zdrowotną. Jakie dobrodziejstwa dają nam nowoczesne metody laserowe? Z pewnością warto wymienić redukcję blizn. Ucieszy to osoby, które borykają się z tego typu defektem, zwłaszcza jeśli jest on w widocznym miejscu i znacząco wpływa na komfort psychiczny oraz urodę. Zabieg przy użyciu lasera charakteryzują się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem. Warto zauważyć, że lasery pozytywnie wpływają na odmłodzenie skóry, przywracają jej jędrność i elastyczność.

Depilacja: popularne metody

Nadmierne owłosienie to zmora każdego. Oczywiście trudniej jest to zaakceptować płci pięknej, ze względu na panujący trend dotyczący gładkiej skóry. Nie mniej jednak mężczyźni także borykają się z tym problemem. Stopień owłosienia bywa różny i zależy od wielu czynników. Czasem usuwanie owłosienia wydaje się naprawdę konieczne. Warto zastanowić się nad wyborem metody pozbycia się niechcianych włosków. Powszechną metodą epilacji jest wosk. Po zabiegu można cieszyć się gładką skórą do ok 3 tygodni. Włoski odrastają słabsze. Warto jednak udać się do profesjonalnego salonu, gdyż w zaciszu domowym trudno wydepilować idealnie wszystkie partie ciała. Jako minus można wymienić bolesność zabiegu, a także konieczność zapuszczenia włosków do odpowiedniej długości. Depilacja laserowa to najtrwalsza znana metoda epilacji. Gabinety medycyny estetycznej oferują szereg laserów do depilacji, które można dopasować do rodzaju owłosienia. Wiązka lasera uszkadza trwale cebulki, zatem taki sposób usuwania owłosienia będzie najbardziej skuteczny.

Depilacja laserowa w pigułce

Depilacja laserowa to obecnie jedna z najbardziej popularnych metod usuwania trwałego owłosienia. Do wykonania takiego zabiegu jest konieczny odpowiedni sprzęt, czyli profesjonalny laser do depilacji. Sprzęt generuje wiązkę, która przekształcona w energię cieplną, trafia w melaninę pochłaniającą światło. Ciepło wpływa na mieszki włosowe, niszczy ich strukturę i cebulki. W ten sposób następuje nieodwracalne uszkodzenie. Dlatego właśnie taki typ epilacji nazywany jest trwałym. Najlepsze i najszybsze rezultaty można zaobserwować na ciemnych włosach, które występują na jasnym obszarze skóry. Aby zapewnić sobie trwałe i zadowalające efekty, należy pamiętać, że zabieg trzeba wykonać kilkukrotnie, a także regularnie. Włoski na danym obszarze nie rosną równomiernie. Oznacza to, że przy pierwszej wizycie w salonie nie usuniemy wszystkich. Doświadczony kosmetolog z pewnością doradzi odpowiednie odstępy między zabiegami w zależności od indywidualnych warunków. Przed decyzją o epilacji, warto zapoznać się z przeciwskazaniami do zabiegu.

Rezerwuj online