Coraz więcej osób decyduje się na zabieg depilacji laserowej w okresie letnim. Nic dziwnego, ponieważ to właśnie wtedy najbardziej pragniemy, aby nasze ciało było piękne i zadbane. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że laserowa depilacja i opalanie, to połączenie, którego powinno się unikać. Bagatelizowanie zaleceń pozabiegowych przekazanych nam przez kosmetologa może wiązać się z odwrotnym skutkiem. Skóra wcale nie będzie prezentować się estetycznie, ponieważ mogą pojawić się na niej między innymi przebarwienia.

Czy przed depilacją laserową można się opalać?

Jeśli zależy nam na skutecznym i bezpiecznym zabiegu laserowej depilacji, co najmniej dwa tygodnie przed rozpoczęciem serii powinniśmy unikać opalania. Najlepszym rozwiązaniem jest nie tylko unikanie słońca czy zakrywanie odzieżą miejsc na ciele, które będą poddane zabiegowi, ale także stosowanie filtrów UV. Jest to niezwykle istotne, ponieważ laserowa depilacja opiera się na pochłonięciu przez melaninę znajdującą się we włosie wiązki lasera, w konsekwencji czego jego komórki zostają uszkodzone. W momencie gdy jesteśmy opaleni, to wiązka lasera dociera nie tylko do melaniny znajdującej się we włosie, ale także do tej, znajdującej się w naskórku. Jak można się domyślić, zabieg stanie się przez to mniej skuteczny. Mało tego pochłonięta wiązka przez melaninę znajdującą się w naskórku może wywołać poparzenia.

Czy po depilacji laserowej można wystawiać swoje ciało na słońce?

Nie tylko przed zabiegiem depilacji laserowej powinno się unikać słońca czy wizyt w solarium. Również po zabiegu opalanie jest bezwzględnie zakazane. Co prawda każdy organizm reaguje inaczej na przeprowadzony zabieg, jednak u każdego z nas skóra może być w mniejszym lub większym stopniu podrażniona. Wystawienie w tym czasie skóry na słońce nie tylko spotęguje podrażnienie, ale także może się wiązać z pojawieniem się na skórze przebarwień. Po zabiegu laserowej depilacji nie wolno się opalać, a w słoneczne dni należy na skórę dodatkowo nanosić krem z filtrem UV 50.

Laserowa depilacja, a opalanie natryskowe lub samoopalacze

Wiele osób po laserowej depilacji chcąc osiągnąć nie tylko gładką, ale i opaloną skórę decyduje się na opalanie natryskowe lub preparaty brązujące skórę. Uważają ten sposób za bezpieczny, ponieważ za opaleniznę w tym przypadku nie odpowiada promieniowanie, a nałożony na skórę barwnik. Jest to po części prawda. Skóra co prawda nie zostanie poparzona przez słońce lub w solarium, jednak tego typu preparaty mogą w dalszym ciągu podrażniać skórę. Należy pamiętać, że pomimo tego, że laserowa depilacja jest zabiegiem bezpiecznym, to może w mniejszym lub większym stopniu podrażniać nasz naskórek. W trakcie serii laserowej depilacji warto zrezygnować z opalania natryskowego oraz balsamów lub chusteczek brązujących. Aby uzyskać piękną i gładką skórę w okresie letnim warto zastąpić preparat brązujący, preparatem posiadającym filtr UV 50.

Czy laserową depilację można wykonać latem?

Nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu depilacji laserowej latem. Jedyne, o czym musimy pamiętać to, aby odpowiednio długo przed rozpoczęciem serii unikać słońca i zabezpieczać ciało filtrem UV. Tylko wtedy zabieg będzie dla nas bezpieczny oraz skuteczny.

Rezerwuj online