Czy depilacja laserowa u kosmetologa jest tak samo skuteczna jak usuwanie włosów urządzeniem przeznaczonym do domowego użytku?

Chęć posiadania pięknej i gładkiej skóry sprawia, że producenci depilujących urządzeń przeznaczonych do domowego użytku wymyślają coraz nowsze rozwiązania. Warto porównać skuteczność depilacji laserowej przeprowadzanej w gabinetach kosmetologicznych z metodami, które można wykonać w domowym zaciszu.

Klasyczne depilatory używane w domowym zaciszu

Klasyczne depilatory elektryczne, których używa wielu z nas w swoich domach, wyrywają włosy. Skóra po ich zastosowaniu jest gładka od 2 do 4 tygodni. Podczas takiego domowego zabiegu nie zostaje jednak uszkodzona cała struktura cebulki włosa, która uniemożliwi w późniejszym czasie odrastanie włosów. Należy pamiętać również o tym, że wyrywanie włosów przy pomocy depilatora jest wyjątkowo nieprzyjemne, a nawet dosyć bolesne. Jeśli jesteśmy w stanie znieść ból i chcemy cieszyć się gładką skórą podczas wakacji lub innego ważnego wydarzenia, depilator przeznaczony do domowego użytku może się u nas sprawdzić. Jeśli jednak oczekujemy zabiegu, który zostanie przeprowadzony wyjątkowo komfortowo, a jego efekty będą utrzymywać się przez bardzo długi czas (a nawet do końca życia), to powinniśmy postawić na o wiele bardziej skuteczną depilację laserową.

Czym są urządzenia IPL przeznaczone do domowego użytku?

Urządzenia przeznaczone do fotodepilacji w domowych warunkach działają na zasadzie delikatnego, impulsowego naświetlania cebulek włosów. W następstwie naświetlania cebulki włosów zostają osłabione, a włosy zaczynają wypadać. Producenci tego typu sprzętów IPL reklamując swój sprzęt, twierdzą, że wykonanie około 12 zabiegów, pozwoli na uzyskanie efektu gładkiej skóry, utrzymującego się przez 6 miesięcy. W porównaniu z zabiegiem depilacji laserowej wykonanym w gabinecie kosmetologicznych, domowy zabieg IPL wypada dużo gorzej.

Dodatkowo nie każdy wie, jednak bardzo często używanie sprzętów oferowanych na rynku, pozwalających wykonać fotodepilację sprawia, że włosy odrastają dopiero po upływie danego czasu, jednak często odrastają w takim samym tempie jak przed zabiegiem, tylko są jaśniejsze i jest ich mniej. W przypadku domowego zabiegu IPL nie jest jednak tak, jak w przypadku depilacji laserowej, że włosy nie odrastają wcale. Dodatkowo korzystając z urządzenia domowego, które rozjaśni nam włosy, pozbawiamy się szansy na skuteczną depilację laserową. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ depilacja laserowa jest najskuteczniejsza w momencie gdy nasze włosy mają ciemną barwę. Im więcej pigmentu znajduje się we włosie tym mniej zabiegów potrzeba wykonać w serii, aby osiągnąć zamierzony cel. Jeśli nasze włosy będą cienkie i bardzo jasne po zastosowaniu domowego urządzenia IPL, będziemy musieli w przyszłości wykonać więcej zabiegów, aby uzyskać dobre efekty.

Dlaczego urządzenia IPL do domowego użytku nie mają tak dużej mocy jak laser w gabinecie?

Depilację laserową, a także zabiegi z wykorzystaniem technologii IPL mogą wykonywać wykwalifikowani kosmetolodzy. Możliwość wykonywania zawodu uzyskują oni po co najmniej trzyletnich studiach. W czasie trwania studiów zyskują między innymi bardzo obszerną wiedzę dotyczącą budowy i funkcjonowania skóry, a także mechanizmów działania różnego rodzaju sprzętów wykorzystywanych w kosmetologii. Urządzenia przeznaczone do użytku domowego nie są tak skuteczne, jak te wykorzystywane w profesjonalnych gabinetach. Jest to związane z mniejszą mocą, jaką mogą osiągnąć dane sprzęty. Sprzedaż mocnych sprzętów niewykwalifikowanym osobom wiązałaby się ze zrobieniem sobie przez nich samych krzywdy.

Urządzenia domowe od tych profesjonalnych różnią się także ceną. Profesjonalny laser przeznaczony do depilacji w gabinecie to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Urządzenie do depilacji w domu możemy nabyć nawet za kilkaset złotych. Łatwo można się domyślić, jak przekłada się cena na możliwości i skuteczność danego sprzętu.

Podsumowując, warto zaznaczyć, że depilacja laserowa w porównaniu z domowymi technikami pozwalającymi na pozbycie się niechcianego owłosienia jest najskuteczniejszą i najbardziej komfortową metodą.

Rezerwuj online