Jesień – najlepszy czas na rozpoczęcie depilacji laserowej?

Wbrew pozorom to nie wiosna czy lato, podczas których chcemy chwalić się pięknym i zadbanym ciałem, a jesień jest najlepszym czasem na rozpoczęcie serii wielu zabiegów kosmetologicznych. Tak też jest w przypadku depilacji laserowej. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zacząć ją wykonywać zimą, wiosną czy nawet latem, jednak jesień jest optymalną porą. Zachęcamy do lektury poniższego tekstu, z którego dowiesz się, dlaczego warto postawić właśnie na jesień.

Jak działa depilacja laserowa?

Wyjaśnianie, dlaczego depilację laserową najlepiej zacząć wykonywać jesienią warto rozpocząć od objaśnienia tego, w jaki sposób depilacja laserowa pozwala się pozbyć niechcianego owłosienia. Zabiegi depilacji laserowej wykonuje się w gabinetach kosmetologicznych. Do takiego zabiegu niezbędny jest specjalny laser, który emituje konkretną długość wiązki. Podczas zabiegu wiązka lasera pochłaniana jest przez ciemny barwnik znajdujący się we włosie, czyli melaninę. Taki barwnik znajduje się również między innymi w ludzkiej skórze. Podczas depilacji laserowej wiązka lasera zostaje zamieniona na ciepło, które niszczy cebulki włosów, dzięki czemu włosy nie mogą one odrastać. Laser nie niszczy otaczających włosy tkanek. Problem pojawia się wtedy, gdy skóra jest mocno opalona. Jest to jeden z głównych powodów, dlaczego depilację laserową najlepiej zacząć wykonywać jesienią.

Depilacja laserowa, a promieniowanie słoneczne

Jak już wcześniej wspomniano, wiązka lasera koncentruje się na ciemnym barwniku. W przypadku bladej skóry jest go bardzo mało. Gdy nasze ciało jest opalone, jest go jednak znacznie więcej. W takim przypadku część wiązki lasera może zostać pochłonięta przez melaninę znajdującą się w skórze. Do włosów z kolei dotrze jej zbyt mało. Wpłynie to nie tylko na zmniejszoną skuteczność zabiegu, ale także może wiązać się z innymi konsekwencjami.

Bezwzględny zakaz opalania się przed depilacją

Mniejsza efektywność przeprowadzonego zabiegu depilacji laserowej to tylko jeden z powodów, dlaczego nie można opalać się przed zabiegiem. Wyrzucenie pieniędzy w błoto jest tak naprawdę najbardziej optymistyczną wersją, z którą możemy się spotkać, depilując opalone ciało. Wiązka lasera, która ma za zadanie zniszczenie cebulek włosów, po pochłonięciu przez melaninę znajdującą się w skórze, może doprowadzić do jej poważnego poparzenia. Na skórze mogą pojawić się także nieestetycznie wyglądające przebarwienia. Zamiast cieszyć się zadbaną i gładką skórą, będziemy zastanawiać się, jak poradzić sobie z nowymi problemami.

Konieczność korzystania z filtrów UV po zabiegu

W przypadku depilacji laserowej opalać nie można się również po zabiegu. Aby uniknąć przebarwień, skórę należy zabezpieczać filtrem UV 50, zawsze wtedy gdy wychodzimy na zewnątrz. Od razu po zabiegu warto także wybierać bardziej zacienione miejsca, aby nie podrażnić dodatkowo skóry. Jesienią i zimą nie jest to tak istotne, ponieważ promieniowanie słoneczne jest mniejsze, a nasze ciało w dużej mierze zakryte jest odzieżą.

Częstotliwość zabiegów depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest zabiegiem seryjnym. Oznacza to, że aby osiągnąć zadowalające nas efekty, należy wykonać konkretną ilość zabiegów. W zależności od predyspozycji osobniczych konieczne jest wykonanie od sześciu do dziesięciu zabiegów depilacji laserowej. Zabiegi powinny być wykonywane z miesięczną przerwą, przez co najlepiej zacząć je wykonywać od razu po zakończeniu lata. Dzięki odpowiedniemu wyborowi terminu pierwszej wizyty możliwe będzie przeprowadzenie całej serii zabiegów w okresie najmniej nasłonecznionym. Dodatkowo, w okresie jesienno-zimowym zawsze zakrywamy ciało, wychodząc na zewnątrz, przez co nie będziemy musieli stosować filtra UV, nawet od razu po zabiegu.

Rozpoczęcie depilacji laserowej nie jest koniecznością. Warto jednak pamiętać o tym, że wybór takiego okresu będzie dla nas najbardziej komfortowy. Unikniemy konieczności stosowania filtrów UV, a także zminimalizujemy prawdopodobieństwo wystąpienia przebarwień. Dodatkową zaletą wyboru jesieni jest także to, że już podczas przyszłego lata będziemy mogli cieszyć się piękną, gładką skórą.

Rezerwuj online