Najpopularniejsze fakty i mity dotyczące depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest coraz chętniej wybierana przez wiele osób. Nie tylko kobiety decydują się na taki zabieg. Mężczyźni, chcąc zadbać o siebie, również korzystają z tego zabiegu. Pomimo tego, że depilacja laserowa jest wyjątkowo skuteczna, to w porównaniu do depilacji woskiem lub kremem jest stosunkowo nowa, przez co nazbierało się wokół niej kilka stale powtarzanych mitów. W poniższym tekście obalamy najpopularniejsze mity dotyczące depilacji laserowej.

8 najczęściej powtarzanych mitów

MIT 1: Depilacja laserowa jest bolesna

FAKT: Wiele osób porównuje odczucie towarzyszące depilacji laserowej do odczucia, z którym można się spotkać podczas depilacji woskiem lub pastą cukrową. Depilacja laserowa ma zupełnie inny mechanizm działania. W trakcie zabiegu nie wyrywamy włosów, a jedynie niszczymy ich cebulki. Podczas zabiegu odczuwać można jedynie na skórze ciepło oraz uczucie przypominające delikatne uszczypnięcia. Zabieg może co prawda powodować delikatny dyskomfort, ale nie jest zabiegiem bolesnym. Urządzenie posiada funkcję chłodzenia kontaktowego Crystal Freeze (+ 5ºC) Dodatkowo skóra zabezpieczana jest żelem chłodzącym.

FAKT: Wiązka lasera koncentruje się na ciemnym barwniku (melaninie) znajdującym się we włosach. Podczas zabiegu jest ona zamieniana na ciepło, dzięki czemu możliwe jest zniszczenie cebulki włosa. Depilacja laserowa nie powoduje punktowych krwawień, ani nie narusza naszego naskórka, tak jak to może wyglądać w przypadku depilacji woskiem lub depilatorem elektrycznym. Stwierdzenie, że depilacja laserowa jest szkodliwa dla naszej, skóry mija się zatem z prawdą.

MIT 3: Depilacji laserowej nie można wykonywać latem

FAKT: Depilację laserową można wykonać podczas dowolnej pory roku. Nie ma przeciwwskazań do tego, aby wykonać ją latem. Jedynym warunkiem jest jednak w tym przypadku to, że nasza skóra nie może być opalona. Przygotowując się do depilacji laserowej, należy przez minimum 4 tygodnie zabezpieczać skórę filtrem UV. Zabronione są nie tylko kąpiele słoneczne, ale także wizyty na solarium. Również po wykonaniu zabiegu należy pamiętać o zabezpieczaniu skóry kremami z wysokim filtrem UV. Pora letnia nie wyklucza jednak możliwości wykonania depilacji laserowej.

MIT 4: Depilację laserową należy wykonywać dopiero wtedy gdy włosy zaczną odrastać

FAKT: Depilacja laserowa nie może być wykonywana ponownie w momencie gdy włosy odrosną. W przypadku tego zabiegu należy ściśle trzymać się zaleceń kosmetologa co do terminów kolejnych zabiegów. Depilacja laserowa powinna być przeprowadzana od 4 do 12 tygodniowych odstępach czasu. Jest to związane z cyklem wzrostu włosa, oraz partii na której wykonujemy zabieg.

MIT 5: Depilacja laserowa jest nieskuteczna w przypadku wrastających włosów

FAKT: Obecność wrastających włosów nie ma wpływu na skuteczność depilacji laserowej. Jest to metoda, na którą powinniśmy się zdecydować w momencie gdy borykamy się z takim problemem. Depilacja laserowa nie tylko usunie włosy, ale także nie sprawi, że wrastających włosów pojawi się u nas więcej, jak to się często dzieje w przypadku depilacji woskiem.

MIT 6: Depilacja laserowa jest zarezerwowana tylko dla kobiet

FAKT: W dzisiejszych czasach można spotkać coraz więcej mężczyzn, którzy chcą uatrakcyjnić swój wygląd. Niektórzy panowie decydują się na depilację laserową również dlatego, że ich owłosienie jest wyjątkowo grube i gęste, co przeszkadza im w normalnym funkcjonowaniu. Depilacja laserowa jest zabiegiem, z którego mogą korzystać zarówno kobiety jak i mężczyźni.

MIT 7: Depilacja laserowa jest zabiegiem odpowiednim tylko dla osób zamożnych

FAKT: Pomimo tego, że laserowa depilacja jest zabiegiem, który może się kojarzyć ze sporym wydatkiem, nie należy ona do najdroższych. Zabieg wykonuje się z przerwami od 4 do 12 tygodni przez co nie obciąży on naszego budżetu. Należy pamiętać również o tym, że depilacja laserowa może nam zapewnić efekt utrzymujący się przez długie lata, a nawet do końca życia.

MIT 8: Jeden zabieg daje spektakularne efekty

FAKT: Depilacja laserowa jest zabiegiem, który należy wykonywać w serii. Wykonanie tylko i wyłącznie jednego zabiegu i oczekiwanie zadowalających efektów niestety zawsze będzie wiązać się z rozczarowaniem.

Rezerwuj online