Depilacja laserowa bikini – jak wygląda?

Na depilację laserową okolic intymnych decydują się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Coraz więcej osób przekonuje się do tej metody, ponieważ zapewnia ona gładką i zadbaną skórę również w tak delikatnych miejscach. Depilacja laserowa bikini jest bezpieczna, a jej wykonanie odbywa się w komfortowych i dogodnych dla klienta warunkach. Jeśli nie potrafisz przekonać się do depilacji laserowej okolic bikini, a mimo tego chciałbyś z niej skorzystać, zapraszamy do lektury poniższego tekstu. Wyjaśniamy, jak wygląda depilacja laserowa, a także jakie są jej główne rodzaje.

Czy warto zdecydować się na depilację okolic bikini?

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który pozwala na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Dzięki niej skóra może pozostać gładka nawet do końca życia. Aby taki efekt uzyskać, należy poddać się serii składającej się z 6-10 zabiegów. Odpowiedź na pytanie, czy warto zdecydować się na depilację laserową okolic bikini, u każdego z nas będzie wyglądać inaczej. Jeśli codziennie lub maksymalnie co kilka dni poświęcamy mnóstwo czasu na to, aby dokładnie ogolić tę okolicę odpowiedź z całą pewnością będzie twierdząca. Depilacja laserowa pozwoli nam cieszyć się idealnie gładką skórą i zaoszczędzić czas, który spędzilibyśmy na goleniu czy depilowaniu okolic bikini inną metodą. Warto pamiętać także o tym, że okolice intymne, na których nie znajdują się włosy, łatwiej jest utrzymać w odpowiedniej higienie. Na włosach w tej okolicy zbiera się nie tylko pot, ale również bakterie, które mogą wywoływać różnego rodzaju infekcje.

Rodzaje depilacji okolic bikini

Decydując się na depilację okolic bikini, często zastanawiamy się, czy mamy do wyboru tylko jedną opcję. Nie każdy wie, że rodzajów depilacji bikini jest więcej. Ich podział związany jest  z tym jak głęboka jest depilacja, którą chcemy wykonać.

Bikini klasyczne (płytkie)

Rodzaj depilacji, podczas którego obszarem zabiegowym są jedynie pachwiny. Włosy usuwane są do linii majtek. Zabieg nie obejmuje pośladków czy wzgórka łonowego. Jest to najpłytszy rodzaj depilacji bikini.

Bikini kalifornijskie

Często mylone z depilacją klasyczną. Metody różnią się od siebie tym, że w przypadku depilacji kalifornijskiej owłosienie usuwane jest do linii stringów.

Bikini francuskie

Nieco głębsze od bikini klasycznego. W tym przypadku włosy depilowane są ze wzgórka łonowego oraz jego okolic. Depilacja francuska nie obejmuje warg sromowych ani pośladków.

Bikini brazylijskie

Rodzaj depilacji, podczas której usuwane jest całe owłosienie z warg sromowych, pachwin oraz szpary międzypośladkowej. Bikini brazylijskie pozwala na zostawienie cienkiego paska na wzgórku łonowym.

Bikini hollywoodzkie

Najgłębsza depilacja, na jaką możemy się zdecydować. Podczas depilacji usuwane są wszystkie włosy bez żadnego wyjątku, zarówno z okolic bikini jak i ze szpary międzypośladkowej.

Jak wygląda depilacja okolic intymnych?

Pomimo tego, że depilacja laserowa okolic intymnych cieszy się coraz większą popularnością, dla wielu z nas jest nadal tematem tabu. Obawiamy się, że depilując okolice bikini, będziemy czuć zażenowanie spowodowanie obnażeniem konkretnych okolic ciała czy pozycją przyjętą na czas trwania zabiegu. Jest to jednak mylne wyobrażenie dotyczące depilacji tych okolic. Podczas depilacji okolic intymnych nie musimy być nago. Przed zabiegiem kosmetolog wręczy nam jednorazowe majtki, które pozwolą na zasłonięcie narządów płciowych. W czasie trwania zabiegu majtki będą tylko częściowo odsłaniane, co pozwoli na dostanie się do konkretnej depilowanej partii. Cały zabieg zostanie przeprowadzony profesjonalnie i w taki sposób, aby był dla nas jak najbardziej komfortowy.

Co jeszcze warto wiedzieć o depilacji okolic bikini?

Wiele osób decydując się na depilację laserową okolic bikini, obawia się, że podczas menstruacji będą musiały przekładać termin wizyty. Nic bardziej mylnego. Menstruacja nie stanowi przeciwwskazania do depilacji laserowej. W takim przypadku rozwiązaniem jest udanie się na zabieg z tamponem, aby zachować czystość i świeżość depilowanych okolic. Jeśli jednak menstruacja sprawi, że podczas zabiegu nie będziemy się czuć komfortowo, najlepszą opcją jest przełożenie zabiegu na kilka dni później. Warto pamiętać, że depilacja laserowa może być wykonywana w odstępach wynoszących od 4 do maksymalnie 8 tygodni. Przesuwając termin wizyty na dzień, w którym skończy nam się okres, nie wpływamy negatywnie na skuteczność depilacji laserowej. Wybór należy oczywiście do nas, jednak pamiętajmy, że z medycznego punktu widzenia menstruacja nie przeszkadza kosmetologowi w przeprowadzeniu depilacji laserowej.

Rezerwuj online