Owłosienie na twarzy u kobiet – jak sobie z nim poradzić?

Zarost na męskiej twarzy nikogo nie dziwi. Sprawia on, że panowie wyglądają wyjątkowo dojrzało i przystojnie. Zupełnie inaczej jest w przypadku kobiet. Wbrew pozorom wiele z nich boryka się z tym problemem. Bardzo często jest on główną przyczyną, pojawiających się u pań kompleksów. Bez względu na to czy problemem jest wąsik w ciemniejszym odcieniu, czy włosy na brodzie, warto jak najszybciej rozprawić się z tym problemem. Gładka i zadbana skóra twarzy jest czymś niezwykle pożądanym. Warto zrobić wszystko, aby usuwając z twarzy niechciane owłosienie dodać sobie pewności siebie i poprawić atrakcyjność. W poniższym tekście podpowiadamy jak poradzić sobie z owłosieniem twarzy u kobiet.

Czy owłosienie twarzy u kobiet jest normalne?

Owłosienie na twarzy posiada niemal każda kobieta. Zazwyczaj jest ono cienkie i bardzo jasne, dlatego nie sprawia im żadnego kłopotu. Aby je dostrzec, najczęściej trzeba przyjrzeć mu się z bliska i przy dobrym oświetleniu. Problem zaczyna się u kobiet, których owłosienie jest grube i ciemne. Najczęściej taki problem można spotkać w przypadku brunetek. Ciemne owłosienie u kobiet, pomimo tego, że sprawia, że kobiety czują się niekomfortowo lub nawet nieatrakcyjnie, również jest normalne. Uwagę należy zwrócić jedynie na owłosienie twarzy, które jest naprawdę bardzo gęste, ponieważ może być ono objawem choroby.

Zrezygnuj z golenia włosów na twarzy jednorazową maszynką

Kobiety próbując pozbyć się owłosienia na twarzy, bardzo często sięgają po jednorazową maszynkę do golenia. To jej najczęściej używają także do golenia innych partii ciała takich jak nogi czy pachy. Używanie jednorazowej maszynki nie jest jednak wskazane w przypadku twarzy. Ta metoda usuwania owłosienia jest nie tylko mało skuteczna, ale także niebezpieczna. Usuwając włosy jednorazową maszynką, możemy mocno podrażnić skórę czy nawet się zaciąć. Zacięcia i małe punktowe krwawienia na twarzy trudno będzie ukryć zwłaszcza wtedy, gdy golimy się przed samym wyjściem z domu. Dodatkowo chcąc cieszyć się gładką skórą, proces ten będziemy musieli powtarzać niemal codziennie. Maszynka nie wyrywa włosów, a jedynie skraca je tuż nad skórą. Nie powinno zatem dziwić, że wybór jednorazowej maszynki do golenia nie jest najlepszy.

Czy wyrywanie włosów pęsetą jest dobrym sposobem?

Wyrywanie niechcianego owłosienia znajdującego się na twarzy sprawdzi się lepiej niż golenie go jednorazową maszynką. Skóra na dłużej pozostanie gładka. Nie narażamy się także na bolesne i nieestetycznie wyglądające zacięcia. Ta metoda nie jest jednak idealna. Nieskazitelnie gładką skórą będziemy mogli się cieszyć około 2-3 tygodni. Później włosy będą odrastać tak samo jak wcześniej. Wyrywanie pojedynczych włosków jest także bardzo czasochłonne. Aby pozbyć się niechcianego owłosienia w ten sposób, będziemy musieli spędzić sporo czasu przed lustrem. Dodatkowo metoda nie należy do przyjemnych. W zależności od progu bólu wyrywanie włosów pęsetą można nam sprawić spory dyskomfort lub nawet ból.

Depilowanie włosów na twarzy woskiem lub pastą cukrową

Zarówno depilacja woskiem jak i pastą cukrową są dosyć skutecznymi metodami pozwalającymi pozbyć się niechcianego owłosienia. Dzięki nim skóra twarzy pozostanie gładka od 4 do 6 tygodni. Wadą tych rozwiązań jest to, że aby wydepilować owłosienie, należy zapuścić włosy na kilka milimetrów. Wiele kobiet nie wyobraża sobie takiej sytuacji, dlatego rezygnuje z tych metod. Depilacja pastą cukrową i woskiem wiążą się także z dosyć dużym bólem podczas przeprowadzania zabiegu.

Czy depilacja laserowa sprawdzi się w przypadku włosów na twarzy?

Najskuteczniejszą metodą depilacji włosów na twarzy jest depilacja laserowa. Decydując się na tę metodę, nie musimy zapuszczać włosków. Na zabieg można się udać ze zgolonym owłosieniem. Podczas zabiegu nie odczujemy bólu, a jedynie ciepło i delikatne uszczypnięcia podczas „strzału” lasera. Depilacja laserowa powinna być przeprowadzona w serii od 6 do 10 zabiegów, która pozwoli nam pozbyć się owłosienia już na zawsze. Wybierając depilację laserową, w łatwy sposób uzyskamy idealnie gładką skórę, a włosy mogą nie odrosnąć nawet do końca życia.

Rezerwuj online