Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych zabiegów w gabinetach kosmetologicznych. Niemal każdy z nas marzy o gładkiej i zadbanej skórze, a depilacja laserowa może nam właśnie taką skórę zagwarantować. Przed udaniem się do salonu warto wiedzieć więcej, na temat tego, jak należy się przygotować do zabiegu laserowej depilacji.

Chroń swoją skórę przed słońcem

Depilacja laserowa nie może być wykonana na opalonej skórze. Poddanie się zabiegowi zaraz po powrocie z wakacji czy wizycie w solarium może się wiązać nie tylko z niską skutecznością zabiegu, ale także z kilkoma niepożądanymi odczynami. Jeśli na zabieg depilacji laserowej wybierzemy się ze świeżą opalenizną, narazimy się na poparzenie skóry, a także na wystąpienie na skórze przebarwień. Przygotowując się do depilacji laserowej, warto pamiętać, że im bladsza i mniej opalona skóra, tym skuteczniejszy i bezpieczniejszy będzie dla nas zabieg.

Zapuszczać czy ogolić włosy przed zabiegiem?

Przed zabiegiem depilacji laserowej wiele osób zastanawia się, czy powinni tak jak w przypadku depilacji woskiem zapuścić włosy o konkretnej długości. Warto wiedzieć, że depilacja laserowa nie tylko nie wymaga zapuszczania włosów, ale także przed zabiegiem należy je zgolić. Dla wielu osób, które wybierają się na swój pierwszy zabieg depilacji laserowej, jest to niemałe zaskoczenie. Nic się oczywiście nie stanie, jeśli na zabieg wybierzemy się nieogoleni. W gabinecie kosmetologicznym zajmującym się depilacją laserową zawsze znajdują się jednorazowe maszynki do golenia. W zależności od naszych preferencji będziemy mogli na miejscu ogolić się sami, lub zrobi to za nas kosmetolog. Czy na ogolonym ciele depilacja laserowa będzie skuteczna? To jedno z najczęściej zadawanych pytań podczas pierwszego zabiegu. Należy pamiętać, że depilacja laserowa nie działa na wyrastające na skórze włosy, a na ich cebulki. Zabieg niszczy struktury włosów, znajdujące się pod skórą, dzięki czemu charakteryzuje się tak wysoką skutecznością.

Warto dodać także, że przygotowując się do pierwszego zabiegu depilacji laserowej, warto zostawić na małym fragmencie obszaru zabiegowego kilkudniowe włoski. Nieogolony obszar pozwoli kosmetologowi ocenić grubość i kolor naszego owłosienia, co jest niezbędne do ustawienia odpowiednich parametrów lasera.

Czy przed zabiegiem można stosować ulubione kosmetyki?

Zabieg depilacji laserowej wykonuje się na suchej i czystej skórze. Na kilka dni przed zabiegiem nie należy jednak rezygnować ze swoich ulubionych balsamów, kremów czy perfum. Warto jednak zrezygnować z wykonywania mocnych peelingów lub stosowania podrażniających preparatów. Dzięki temu podczas zabiegu skóra będzie mniej narażona na wystąpienie podrażnienia. Istotne jest także odstawienie kosmetyków, które mogą mieć działanie fotouczulające, złuszczające lub samoopalające.

Sprawdź, czy nie posiadasz przeciwwskazań do wykonania zabiegu

Pomimo tego, że depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym, istnieje jednak kilka bezwzględnych przeciwwskazań, które wykluczają możliwość wykonania zabiegu. W razie wątpliwości warto skonsultować je z kosmetologiem, do którego wybieramy się na wizytę. Istnieją jednak przeciwwskazania, które możesz przeanalizować jeszcze przed wizytą w gabinecie kosmetologicznym.

Do przeciwwskazań, które uniemożliwią wykonanie zabiegu, należą między innymi:

  • Ciąża,
  • choroby nowotworowe,
  • łuszczyca,
  • bielactwo,
  • podatność na występowanie przebarwień,
  • wirusowe, bakteryjne i grzybicze zakażenia skóry,
  • świeża opalenizna.

Przeciwwskazań jest jeszcze więcej, a o dokładny stan zdrowia zostaniemy wypytani na pierwszej wizycie. Warto jednak znać, chociażby te podstawowe, aby uniknąć rozczarowania w gabinecie kosmetologicznym.

W dniu zabiegu zrezygnuj z mocnego makijażu

W gabinecie kosmetologicznym, na czas trwania zabiegu zostaniemy poproszeni o założenie okularów chroniących przed promieniowaniem UV, takich jak używa się także na solarium. Co prawda ich powierzchnia nie powinna się stykać z naszymi powiekami, jednak odradza się wykonywania długich, mocnych, wykraczających poza linię powieki kresek, które mogą zostać rozmazane. Niedostosowanie się do zalecenia nie ma oczywiście negatywnego wpływu na przebieg zabiegu. Warto jednak pamiętać o nim, zwłaszcza w momencie jeśli zaraz po zabiegu wybieramy się na przykład do pracy lub na zakupy.

Rezerwuj online