Jakie rodzaje laserów do trwałego usuwania owłosienia dostępne są na rynku?

Na rynku istnieje wiele rodzajów laserów, a Klienci często przytłoczeni informacjami nie wiedzą jakiego wyboru dokonać i czym tytułowe urządzenia właściwie się różnią. Pierwszym laserem stosowanym w celu laserowego usuwania owłosienia był laser rubinowy, emitujący wiązkę światła o długości 694 nm. Laser ten nie jest już jednak stosowany. W gabinetach medycyny estetycznej stosowane są natomiast lasery: aleksandrytowy emituje wiązki o długości 755 nm i doskonale sprawdza się w przypadku jasnych włosów i jasnej karnacji, diodowy wyróżnia się falą o długości 800 – 810 nm  i znajduje zastosowanie w przypadku depilacji osób o jasnej karnacji i ciemnym owłosieniu oraz neodymowo – yagowy sprawdza się doskonale u osób z ciemną karnacją. Dzięki emitowaniu wiązki o długości fali 1064 nm laser działa na głęboko umieszczony  w mieszkach włosowych barwnik włosa, bez ryzyka pochłaniania wiązki przez melaninę skóry. Wybór laserów jest duży i warto dobrać jego parametry do rodzaju karnacji i owłosienia jaki posiadamy. Wtedy efekty zabiegu są najbardziej skuteczne.

Gdzie udać się na zabieg, aby depilacja laserowa była najbardziej efektywna?

W dzisiejszym artykule skupimy się na województwie lubelskim. Wpisując w wyszukiwarkę frazę „ depilacja laserowa Lublin „ trafiliśmy na salon Silk Touch Lublin, który w swojej ofercie posiada laser diodowy laser PrimeLase. Laser ten produkowany jest przez hiszpańska firmę Cocoon Medical. Urządzenie to jest najnowszą konstrukcją bazującą na technologii lasera LighSherr, ale w porównaniu do niego ma zdecydowanie większą końcówkę zabiegową co w połączeniu z wysoką częstotliwością impulsów umożliwia szybsze przeprowadzenie zabiegu. Gabinet wykorzystując ten laser gwarantuje zmniejszenie bolesności do minimum, a depilacja laserowa przebiega w sposób komfortowy dla Klienta. Depilacja laserowa przy użyciu lasera PrimeLase jest najskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia.

W jaki sposób przebiega depilacja laserowa?

W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych zabieg ten poprzedzony jest konsultacją. Jeżeli ktoś chce wykonać zabieg nie przeprowadzając z Tobą wywiadu przed przystąpieniem do niego – uciekaj natychmiast! Istnieje szereg przeciwskazań do tego typu zabiegu. Wracając do meritum depilacja laserowa poprzedzona jest ankietą. Jeżeli jej wynik jest pozytywny zabiegowiec przystępuje do depilacji. Wcześniej określa rodzaj włosa i karnacji i na tej podstawie ustawia parametry urządzenia. Następnie nakłada żel, aby głowica łatwiej przesuwała się po skórze i wykonuje próbne strzały, które oswajają Klienta z laserem. Ocenia przy tym reakcję skóry. Jeżeli Klient nie zgłasza przeciwskazań poddaje zabiegowi wybrany obszar ciała Klienta. Depilacja laserowa jest bezbolesna i komfortowa, więc nie bój się skorzystać z tego zabiegu. Ciesz się gładką skórą na lata!

Rezerwuj online