Depilacja laserowa vs. wosk

Jak wygląda depilacja woskiem, wiemy od dawna. Istnieją osoby, które regularnie depilują woskiem swoje ciało, ale są i tacy, którzy po jednym zabiegu stwierdzili, że to nie dla nich. Depilacja laserowa jest coraz częściej wybierana, jednak w Polsce jest to temat stosunkowo nowy i nie każdy miał okazję wypróbować jej na swoim ciele. Wyjaśniamy, dlaczego warto przestawić się z klasycznej depilacji woskiem, na najnowocześniejszą metodę depilacji – depilację laserową.

Depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg wykonywany w gabinetach kosmetologicznych. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się nowoczesną, certyfikowaną aparaturę, przez co jest on nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim bezpieczny. Podczas zabiegu nie wyrywa się włosów, tak jak to wygląda w przypadku depilacji woskiem. W trakcie depilacji laserowej wiązka lasera zostaje pochłonięta przez barwnik (melaninę) znajdujący się we włosie, a następnie zostaje zamieniana na ciepło. W ten sposób uszkodzone zostają cebulki włosów, co uniemożliwia włosom odrastanie w późniejszym czasie. Wiele osób zastanawia się, ile trwa taki zabieg i jak wygląda. Udając się na depilację laserową, spędzimy w gabinecie od kilkunastu (w przypadku małych obszarów takich jak np. pachy) do kilkudziesięciu minut (w momencie gdy chcemy wydepilować całe ciało). Podczas zabiegu kosmetolog na kilka sekund przykłada głowicę lasera do wybranego fragmentu skóry, wykonuje tak zwany strzał, a następnie przesuwa go w kolejne miejsca, do czasu aż nie opracuje całego obszaru np. łydki, uda czy pachy.

Co wybrać?

Aby wiedzieć, co przemawia na korzyść depilacji laserowej i dlaczego to właśnie ją warto wybrać, należy porównać obie metody pod różnymi względami.

Trwałość zabiegu

Depilując ciało woskiem, możemy cieszyć się gładkim ciałem średnio od 3 do 6 tygodni. Ile tak naprawdę utrzyma się efekt, zależy jednak od naszych indywidualnych predyspozycji. W przypadku depilacji laserowej sprawa wygląda zupełnie inaczej. Depilację należy wykonywać w serii wynoszącej od 6 do 10 zabiegów. Wykonanie całej serii sprawi, że pozbędziemy się niechcianego owłosienia nawet do końca naszego życia. Może się zdarzyć, że jakiś czas po wykonaniu serii zabiegów pojedyncze włosy zaczną odrastać. Jest to związane z możliwością regeneracji organizmu, a także w dużej mierze ze zmianami hormonalnymi. W takim przypadku wystarczy wykonać jeden lub dwa tak zwane zabiegi przypominające, które pozwolą pozbyć się problemu raz na zawsze.

Odczucia podczas zabiegu

Nie jest tajemnicą to, że depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych. W czasie zabiegu wosk nakładany jest zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, włosy z kolei wyrywane są w drugą stronę. Po takim zabiegu skóra jest mocno podrażniona, a sam zabieg wiąże się z niemałym bólem. Podczas depilacji laserowej odczuwane jest jedynie zassanie skóry przez głowicę, delikatne uszczypnięcia oraz ciepło. Dodatkowo trwają one tylko kilka sekund.

Wrastające włosy

Osoby mające problemy z wrastającymi włosami z pełnym powodzeniem mogą poddać się depilacji laserowej. Wrastające włosy nie wpłyną na skuteczność przeprowadzanego zabiegu. W przypadku wosku sprawa wygląda inaczej. Wrastających włosków nie da się usunąć podczas depilacji woskiem, a ponadto ta technika może sprawić, że wrastających włosów będzie jeszcze więcej.

Długość włosa konieczna do przeprowadzenia zabiegu

Chcąc poddać się depilacji woskiem, musimy zapuścić włosy na kilka milimetrów. Jest to dosyć problematyczne zwłaszcza latem, gdy ciało jest stale odsłonięte, a my chcemy się cieszyć gładką skórą. Zabieg depilacji laserowej nie wymaga zapuszczania włosów. Jest na odwrót. Włosy przed zabiegiem muszą zostać zgolone. Jest to bardzo komfortowe, ponieważ nawet do dnia zabiegu możemy systematycznie golić włosy tak, jak to robiliśmy dotychczas.

Jak widać, powodów, dlaczego warto przestawić się z wosku na depilację laserową, jest naprawdę wiele. Dzięki niej można będzie się cieszyć zadbanym, gładkim ciałem nie tylko przez kilka tygodni po zabiegu, ale nawet i do końca życia.

Rezerwuj online