Metody depilacji

Już przed naszą erą kobiety chciały, aby ich ciało było gładkie i zadbane. Na przestrzeni lat zmieniały się metody pozwalające usuwać owłosienie. Kilka z nich jest jednak popularne do dziś. Z jednych korzysta się chętniej, inne z kolei kojarzą się ze zbyt małą skutecznością lub ze zbyt dużym bólem. W poniższym tekście prezentujemy najpopularniejsze metody depilacji.

Maszynki jednorazowe – bezboleśnie, lecz na krótko

Niemal każdy z nas miał okazję używać w swoim życiu jednorazowych maszynek do golenia. Jak wiadomo, stosowanie maszynek na całym ciele jest niezwykle czasochłonne, a efekt gładkiej skóry utrzymuje się maksymalnie przez dwa dni. Podczas korzystania z maszynek często dochodzi także do zacięć i powstawania podrażnień. Możemy co prawda cieszyć się z gładkiej skóry, jednak przez zaczerwienienia czy zacięcia nie wygląda ona tak, jakbyśmy sobie tego życzyli.

Maszynki elektryczne – alternatywa dla maszynek jednorazowych

Maszynki elektryczne działają na podobnej zasadzie co maszynki jednorazowe. Nie wyrywają włosów, tylko tuż przy skórze je skracają. W przeciwieństwie do tradycyjnych maszynek ich ostrza są lepiej zabezpieczone, przez co rzadziej dochodzi do zacięć. Efekt gładkich nóg utrzymuje się jednak równie krótko, jak w przypadku maszynek jednorazowych.

Krem do depilacji – może wywołać reakcje alergiczne

Kremy do depilacji pozwalają na chemiczne uszkodzenie struktury włosa. Zabieg można wykonać samodzielnie w domu, nakładając krem na miejsca, z których chcemy pozbyć się owłosienia. Sama procedura nie wiąże się z dolegliwościami bólowymi, a gładką skórą możemy się cieszyć około dwóch tygodni. Nie każdy o tym wie, jednak kremy do depilacji bardzo często mogą wywoływać pojawienie się reakcji alergicznej. Nie jest to zatem rozwiązanie odpowiednie dla każdego z nas.

Depilacja przy użyciu wosku lub pasty cukrowej

Depilacja woskiem lub pastą cukrową pozwala osiągnąć efekt gładkiej skóry, utrzymującej się nawet do 3-4 tygodni. Sam zabieg jest jednak bolesny. W przypadku depilacji woskiem nałożony produkt zrywamy pod włos, co daje niezwykle nieprzyjemne doznania. Podczas depilacji pastą cukrową co prawda włosy usuwane są zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, jednak odczucia również nie należą do przyjemnych. Wadą tego typu rozwiązań jest również to, że włosy muszą osiągnąć konkretną długość, aby mogły zostać usunięte. Jest to niekomfortowe zwłaszcza latem, gdy chcemy przez cały czas chwalić się zadbaną i gładką skórą.

Wyjątkowo skuteczna depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest najnowocześniejszą metodą usuwania owłosienia. Charakteryzuje się ona także największą skutecznością. Polega na przyjęciu przez włos wiązki emitowanej przez laser. Pochłonięta wiązka uszkadza komórki włosa, przez co nie jest on w stanie odrastać. Depilacja laserowa jest zabiegiem, który powinno się wykonywać w serii. Przyjmuje się, że pełna seria wynosi od 6 do 10 zabiegów, a zabiegi powinny odbywać się w odstępachbod 4 do 12 tygodni. Zaletą laserowej depilacji jest również to, że przed zabiegiem nie trzeba zapuszczać włosów.

Osoby, które nie poddały się jeszcze zabiegowi depilacji laserowej, często uważają, że jest ona bolesna. Nic bardziej mylnego. Podczas zbiegu odczuwalne może buc na skórze delikatne ciepło i uszczypnięcia. Dodatkowo, w wielu gabinetach kosmetologicznych można poprosić także o chwilę przerwy oraz o wymasowanie skóry specjalnym, schłodzonym wałkiem. Pozwala to skórze odpocząć od uszczypnięć, które dla niektórych osób mogą być niekomfortowe.

Mitem dotyczącym laserowej depilacji, który często można także usłyszeć, jest to, że tylko bardzo zamożne osoby mogą sobie na nią pozwolić. Nie jest to oczywiście prawda. Depilacja laserowa nie należy do najdroższych zabiegów. Dodatkowo często można się spotkać z promocjami na całą serię depilacji. Warto wspomnieć także o tym, że laserowa depilacja może także pomóc pozbyć się niechcianego owłosienia na całe życie. Przeliczając cenę jednorazowych maszynek, kremów do depilacji czy wosku, które musimy systematycznie kupować, cena depilacji laserowej nie jest ceną wygórowaną.

Rezerwuj online